Поділитися

24 березня традиційно відзначається день боротьби з туберкульозом. Цьогоріч цей день відзначається в умовах пандемії, а, як відомо, люди з ТБ є однією з найбільш вразливих груп ризику до COVID – 19.

За даними ВООЗ, туберкульоз у світі щорічно забирає понад 10 млн. життів та входить у першу десятку причин смерті людей на глобальному рівні. Крім того, туберкульоз є основною причиною смертності серед ВІЛ-позитивних людей.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2019 році у країні зареєстрували більше 21 тисячі хворих на туберкульоз, серед яких 6 тисяч – ті, хто захворів вперше.

ГО «Україна без тортур» приєднується до заклику МБФ «Альянс громадського здоров’я» посилити інформаційну роботу серед пацієнтів щодо критичної важливості продовження безперервної протитуберкульозної терапії через ризик розвитку резистентності до препаратів. Вочевидь, в умовах світової пандемії коронавірусної інфекції всі ми стикнулися з новими викликами у сфері громадського здоров’я, які кардинально змінили світ і погляди людей.

З огляду на це, пропонуємо Вам до читання статтю «COVID-19 і туберкульоз. Потрібен чіткий план реагування на кризу» за авторства керівниці БО «TBpeopleUkraine» Ольги Клименко