Поділитися

Учора, 25 квітня, з’явилась інформація про те, що у Чернівецькому слідчому ізоляторі вранці відбувся стався бунт ув’язнених. Вони забарикадувалися в камерах та наносили собі пошкодження, а співробітникам СІЗО довелося застосувати силу.

Сьогодні, 26 квітня, Уповноважена з прав людини Людмила Денісова проінформувала, що за її дорученням регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников здійснив позаплановий моніторинговий візит до державної установи «Чернівецький слідчий ізолятор» з метою з’ясування обставин надзвичайної події, що сталася в установі у ніч проти 25 квітня.

Під час візиту встановлено, що близько 23 години 24 квітня, ув’язнені, які утримуються в установі, почали висловлювати масове невдоволення прийняттям до СІЗО новоприбулого ув’язненого, який був інфікований COVID-19.

За словами адміністрації установи, ув’язнені виказували обурення, закликали до непокори та барикадувалися. У зв’язку з цим, 25 квітня о 6 годині ранку керівник установи оголосив збір особового складу по тривозі. О 8 годині, під час зміни чергування, ув’язненні з 3-х камер чинили персоналу перешкоди та опір під час входження до приміщень для проведення перевірки.

Через це до сімох ув’язнених застосовано фізичну силу, а до одного з них – кайданки. На знак протесту троє ув’язнених завдали собі тілесних ушкоджень, порізавши передпліччя. Один із в’язнів мав венозну кровотечу. Для надання йому допомоги було викликано карету швидкої медичної допомоги, а сам в’язень був вивезений за межі СІЗО.

Наразі в установі проводиться службова перевірка. Поінформовано правоохоронні органи.

Хворий на коронавірусну хворобу COVID-19 наразі перебуває в окремій камері, в ізольованому блоці, передбаченому для перебування осіб з підозрою\захворюванням на коронавірус. Стан його здоров’я задовільний.

Людмила Денісова запевнила, що ситуація у Чернівецькому СІЗО перебуває на моєму особистому контролі.

Джерело: https://bitly.su/sCglk