Поділитися

15 травня відбувся онлайн-семінар ГО «України без тортур» для моніторів Національного превентивного механізму «Шляхи передачі та профілактика розповсюдження інфекційних захворювань: практичні нюанси застосування засобів індивідуального захисту під час відвідування місць несвободи».

Першим виступив консультант Центру громадського здоров’я МОЗ, спеціаліст за напрямком “Моніторинг і оцінка ВІЛ-інфекції в пенітенціарному секторі” Костянтин Швидкий. Під час своєї доповіді Костянтин розповів моніторам про сучасний стан пандемії COVID-19, розповів про засоби індивідуального захисту та про те, як правильно одягати і знімати засоби індивідуального захисту.

Інформація та відео з виступу Костянтина про COVID-19 (рукавички, препарати тощо) за посиланням на сайті Центру Громадського Здоров’я: https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/koronavirusna-infekciya-covid-19

На другому блоці лекцій виступили експерти Департаменту з реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого ВРУ, а саме лікар-фтизіатр, головний спеціаліст відділу моніторингу медичного забезпечення в об’єктах контролю Департаменту з реалізації НПМ Оксана Ковтун та Начальник відділу моніторингу медичного забезпечення в об’єктах контролю Департаменту НПМ Юрій Белокоз розповіли про те на яких засадах працює НПМ під час карантину. Цікавим та корисним було послухати про деякі аспекти і нюанси проведення моніторингових візитів під час карантину

Традиційно найбільш жвавою була секція запитань і відповідей. Піднімалась низка цікавих та дискусійних питань, зокрема щодо доцільності використання ізоляційних халатів та правильного використання респіраторів, рукавичок і т.д.

Окремо хочеться подякувати Директорці Департаменту з реалізації НПМ Олені Андрієць, Керівниці відділу інспектування об’єктів контролю Департаменту НПМ Ірина Сергієнко та нашим експертам за те, що доєднались до нашої ініціативи і допомогли зробити цей онлайн семінар цікавим та корисним.


Вдячні МФ “Відродження” за підтримку наших ініціатив