Поділитися

Наприкінці березня 2020 року Мін’юст почав вводити перші протиепідемічні заходи в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах. ГО «Україна без тортур» спільно з БО «FREEZONE» за підтримки Відродження стали занепокоєними яким чином дотримуються карантинних обмежень в цих установах. Наше занепокоєння переросло у моніторингову кампанію пунктів прийому передач та посилок від родичів та близьких ДКВС та закладів охорони здоров’я ЦОЗ ДКВС України.

Моніторинг дотримання протиепідемічних заходів відбувався у 2 етапи і для цього розроблено алгоритм та залучені монітори Національного превентивного механізму (НПМ).

Наші експерти дійшли наступних висновків щодо дотримання протиепідемічних заходів:
– в повному обсязі інформація щодо обмежувальних заходів, а також щодо переліку медикаментів та товарів медичного призначення, які є у наявності в медичній частині;
– контроль виконання маскового режиму та дистанційного режиму відвідувачами;
– персонал, який приймає передачі, не в повному обсязі забезпечений засобами індивідуального захисту;
– приміщення для прийому передач та посилок в повному обсязі не забезпечено дезінфекційними засобами.
– Кімнати для відвідувачів не забезпечені контейнерами для сміття з кришкою та педаллю.

Також ми сформували і надіслали рекомендації Міністерству юстиції. З повним текстом результатів моніторингу із конкретними кейсами та фотографіями ви зможете знайти за посиланням:

Ми вдячні МФ «Відродження» за підтримку нашої ініціативи моніторингу дотримання протиепідемічних заходів в пунктах прийому передач та посилок від родичів та близьких у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань.


Хочемо нагадати, що карантин не закінчився і захисна маска на підборідді суттєво збільшує ймовірність епідемії в установах ДКВС! Використовуйте засоби індивідуального захисту правильно, а якщо не знаєте як це зробити – можете подивитись спеціалізований вебінар з цієї теми: Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів в ДКВСУ