Поділитися

За ініціативи громадської організації «Україна без тортур» та фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проєкту: Розвиток і підтримка спільноти моніторів НПМ, в умовах пандемії COVID – 19 та подолання її наслідків у Вигодській ОТГ відбувся круглий стіл за участю представників громади, органів місцевого самоврядування, регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини, регіонального представника  Уповноваженого ВРУ з прав людини, моніторів НПМ  на тему розвитку національного превентивного механізму на регіональному рівні, через просвітницьку роботу в громадах.

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Світлана Дем’янчук та громадський монітор національного превентивного механізму Надія Чучук зустрілися з представиками громади Долинського району. До участі в заході долучилися органи місцевої влади, а саме: керуючий справами Долинської районної ради – Мандрик Зеновій Іванович, директор територіального центру соціального обслуговування – Гошовський Петро Мар’янович,  завідувач відділення стаціонарного догляду у с. Старий Мізунь – Стецькович Ігор Іванович, секретар Вигодської ОТГ – Данчук Оксана Ярославівна

Світлана Дем’янчук розповіла присутнім про реалізацію національного превентивного механізму за моделлю «Омбудсман +» та про дотримання прав та свобод людини у місцях несвободи. Людмила Непийвода наголосила на кращих практиках реалізації Національного превентивного механізму та результатах моніторингових візитів на Івано-Франківщині. За словами громадського монітора Чучук Надії, національний превентивний механізм є найефективнішим видом моніторингу прав людини у місцях несвободи. 

Одним із ключових питань обговорення було привернення уваги місцевої влади до проблем утримання та фінасування установ системи соціального захисту в умовах децентралізації та подолання бар’єрів, які існують в громадах, для функціонування місць несвободи відповідно до національних та міжнародних стандартів.


Захід відбувся за ініціативи ГО “Україна без тортур” та за підтримки МФ “Відродження”.