Поділитися

Національний превентивний механізм невпинно розвивається. Рушієм розвитку НПМу завжди була команда фахівців, яка нещодавно поповнилась!

Впродовж 2-7 листопада відбувалась онлайн частина навчання для моніторів. У зв’язку з пандемією COVID-19 базовий тренінг для моніторів НПМ зазнав змін. З огляду на безпеку, половина навчання відбувалась онлайн. Незважаючи на онлайн формат, учасники були напрочуд активними і зацікавленими у темі, що дуже сильно мотивувало тренерів ділитись досвідом.

Онлайн тренінг для моніторів НПМ.
Лектор: начальник відділу нормативно-правового забезпечення Департаменту реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Максим Малишев

Хочемо подякувати тренерам, які змогли наповнити онлайн навчання змістом і знанням: Костянтину Автухову, Максиму Малишеву, Олені Прашко, Вірі Яковенко, Олені Темченко, Сергію Перникозі, Андрію Преподобному.

Головною метою тренінгу є не тільки надання учасникам базових навичок моніторингу, які будуть покращуватись впродовж роботи, але й долучення нових моніторів до сім’ї громадських моніторів. Тому, було проведено і живі тренінги.

12 листопада частина моніторів/ок відправились до Харкова, а 16 листопада інша частина моніторів/ок відправились до Львова. Попри те, що тренінг відбувався впродовж двох днів, на навчанні було розглянуто низку важливих тем: стандарти належного поводження монітора, особливості різних типів місць несвободи, проблемні ситуації, що можуть виникнути під час моніторингу, та можливі шляхи їх вирішення, правила інтерв’ю, ризики та безпека монітора, боротьба зі стресом.

Базовий тренінг у Львові
Базовий тренінг у Харкові

Досягнення результатів в роботі НПМ сильно залежить від громадських моніторів НПМ, адже в український НПМ працює за моделлю «Омбудсман+», де + – це громадські монітори. Щиро вітаємо нових моніторів у нашій дружній команді!


Організація базового тренінгу стала можливою за сприяння Офіс Омбудсмана України та підтримки Міжнародний фонд “Відродження” та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні