Поділитися

ГО «Україна без тортур» реалізовує проєкт від Black Sea Trust for Regional Cooperation, в якому особливу увагу приділено реагуванню влади на порушення прав людини в місцях несвободи соціального профілю. Для ефективного втілення проєкту 26 січня 2021 року директорка департаменту соціального розвитку Херсонської ОДА Вікторія Рильська, керівник відокремленого підрозділу ГО «Україна без тортур» в Херсонській області, монітор національного превентивного механізму Валерій Грець та регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Оксана Тропіна провели робочу нараду.

Оксана Тропіна озвучила результати моніторингових візитів до соціальних закладів за 2020 рік та розповіла про системні порушення, виявлені під час них. Також регіональний координатор наголосила на тому, що робота представництва продовжується, незважаючи на карантинні обмеження. Питання прав людей, що потребують соціальних послуг, на контролі Уповноваженого з прав людини.

Як зазначила Вікторія Рильська, станом на січень 2021 року соціальні послуги у Херсонській області надаються у повному обсязі.

Також Валерій Грець поділився планами роботи ГО «Україна без тортур» на 2021 рік та запропонував співпрацю з ОДА. Зокрема, така співпраця актуальна у плані навчання представників новостворених ОТГ щодо надання соціальних послуг та превентивних заходів: недопущення порушень прав та свобод людини. У планах підписання Меморандуму про спільну діяльність.


The grant for NGO Ukraine Without Torture was provided by the Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Opinions expressed in this publication do not necessarily represent those of the Black Sea Trust or its partners.