Поділитися

По відношенню до трансгендерних осіб порушується ціла низка прав, такі як право на рівність та свободу від дискримінації, право на свободу вираження поглядів, гуманне поводження та право на захист під час ув’язнення, а також право на свободу від тортур. Порушення цих прав людини не лише принижує людську гідність, але й сприяє виникненню проблем з психічним здоров’ям.

Крім загального спектру порушень прав людини, з якими може зустрітись кожна людина під час відбування покарання, трансгендерні люди можуть піддаватись додатковому тиску, а отже і потребують додаткового захисту.

Заборона трансгендерним людям, які перебувають у місцях позбавлення волі, подавати клопотання про зміну імені, а також примус подавати документи з гендером, який був приписаний особі при народженні, є прикладами дискримінації, які можуть стати джерелом для насильства як з боку адміністрації установи, так і з боку інших засуджених.

Крім того, обмеження у праві на зміну імені порушує також право на свободу вираження поглядів. Це право порушується через заборону засудженим висловлювати свою гендерну ідентичність. Адміністрація установ може пояснювати цю практику як захист можливості ідентифікації осіб, спрощення процесу розшуку особи, а також для збереження кримінальної історії злочинців. Однак, досягнення цих цілей є можливим з залученням менш обмежувальних практик, а наразі порушення основного права на свободу вираження статі залишається недостатньо необґрунтованим.

Слід також підкреслити, що інші особи, які перебувають у в’язниці, піддаються дискримінації, відмовляючи людям ЛГБТІ+ у доступі до публічних заходів, також можна зазначити на поселенні в одиночну камеру, що спричиняє соціальному відчуженню, доступу до медичної допомоги, зокрема до медикаментів для трансгендерного переходу.

Перебування в місцях несвободи у зв’язку з рішенням суду чи приписом лікаря – це справжнє випробування для людей. Закриті установі – це гіпермаскулінний простір з чітко встановленою ієрархією і жорсткими правилами. Однак деякі групи людей страждають більше інших в умовах несвободи. Серед них – трансгендерні люди, які найчастіше страждають від насильства, дискримінації. І, відповідно, трансгендерні люди в місцях позбавлення волі потребують більшого захисту.