Поділитися

Департаменту соціального розвитку Полтавської обласної державної адміністрації підпорядковуються 14 інтернатних закладів з яких: 2 геріатричні пансіонати,  2 будиноки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, 8 психонерологічних та 2 дитячих будинки-інтернати.

Станом на 1 січня 2021 року на повному державному утриманні в них перебуває 1227 підопічних та 164 вихованців/підопічних з інвалідністю дитячих будинках інтернатах та 484 особи похилого віку.

В підвідомчих інтернатних закладах утримуються люди, які тією, чи іншою мірою потребують стороннього догляду з низки причин (вік, фізичні, психічні чи ментальні порушення у розвитку тощо), тому обов’язковою умовою, за якою дозволяється ведення під час карантину господарської діяльності, є забезпечення відповідного персоналу та підопічних засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Особливістю Полтавського регіону став сам підхід до організації роботи установ. Так, крім загальних заходів щодо підвезення персоналу, забезпечення ЗІЗ, дезінфекції, обмеження масових заходів, рекомендації підтримування родинних зав’язків засобами телефонного та інтернет зв’язку під час локдаунів, введення загальних карантинних обмежень  здійснено ряд інших позитивних практик:

  • в будинках-інтернатах переглянуто режим роботи медичного та обслуговуючого персоналу та введено вахтовий метод роботи на час дії карантину. 1606 працівників, в тому числі і медичний персонал, безпосередньо забезпечує цілодобове обслуговування  799 підопічних/вихованців. Одночасно в зміні перебувало 199 осіб, графік черговості персоналу, що залишався у закладі до закінчення карантину складав від 7 до 14 днів за вахтову зміну, в залежності від режиму роботи та відпочинку. З виплатою премій  середньомісячна заробітна плата обслуговуючого персоналу склала 10130 гривень.;
  • провакциновано від грипу 440 підопічних, що становить 26 % від загальної кількості підопічних/мешканців;
  • протягом 2020 року  придбано 15 кисневих концентраторів.

The grant for NGO Ukraine Without Torture was provided by the Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Opinions expressed in this publication do not necessarily represent those of the Black Sea Trust or its partners.