Поділитися

На території Івано-Франківської області діє вісім інтернатних установ соціального захисту, що підпорядковані Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА. Станом на 31.12.2020 року у них проживало 1089 підопічних, а саме: в Залучанському дитячому будинку інтернаті – 131 підопічний, Івано-Франківському геріатричному пансіонаті – 141, Погонянському психоневрологічному інтернаті – 129, Коршівському геріатричному пансіонаті – 47, Коломийському геріатричному пансіонаті – 104, Коломийському психоневрологічному інтернаті – 51, Делятинський психоневрологічний інтернат – 171.

Варто відзначити, що завдяки належній організації протиепідемічних і карантинних заходів у інтернатних закладах Івано-Франківської області вдалося запобігти у 2020 році масового спалаху коронавірусної інфекції.

Так, в Погонянському психоневрологічному інтернаті в результаті проведеного тестування протягом квітня-травня 2020 року у 15 працівників та 4 підопічних підтверджено COVID-19. (Працівникам та мешканцям інтернату проведено експрес-тестування, а останнім ще проведено і ПЛР-тестування). На території інтернату було запроваджено карантин та створено спеціальний карантинний блок для ізоляції хворих, щоб запобігти поширенню вірусу між мешканцями інтернату. На початку пандемії працівники установи самостійно пошили близько 2000 шт. захисних масок. Під час розпалу захворювання інтернатом закуплено захисні халати, комбінезони, респіратори, експрес-тести, ПЛР-тести, 2 лампи для кварцування та деспансери для оброблення антисептиком рук, які встановлені на вході в установу та по коридорах. Окрім цього, спільними зусиллями Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА, іншими юридичними та фізичними особами організовано надання благодійної допомоги: засоби індивідуального захисту, дезінфектори, безконтактні термометри, пульсометри, експрес-тести. Медичний супровід та нагляд за перебігом захворювання у мешканців інтернату проводили сімейний лікар та терапевт установи. Територія установи постійно оброблялася (дезінфікувалася) гіпохлоридом Na не тільки власними силами працівників установи. Зазначені роботи проводилися неодноразово і працівниками Богородчанської міжрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» безоплатно.

Окрім зазначеного, проводилися і інші заходи (систематичне прибирання приміщень із хлором, провітрювання приміщень і т.п), завдяки яким вдалося запобігти у 2020 році масового спалаху коронавірусної інфекції.

Аналогічна ситуація була і в інших інтернатних закладах області: у Івано-Франківському геріатричному пансіонаті (у 28 працівників та 2 підопічних було підтверджено коронавірусну хворобу), у Делятинському психоневрологічному інтернаті (у 3 працівників та 2 підопічних), Залучанському дитячому будинку інтернаті (у 1 підопічного та у 13 працівників), у Снятинському психоневрологічному інтернаті (1 і 8 відповідно). В Коломийському геріатричному пансіонаті захворіло 5 працівників, а Коломийському психоневрологічному інтернаті – 1, водночас хворих підопічних на коронавірус в цих закладах не зафіксовано. Всі інтернатні заклади області розробили та працювали відповідно до алгоритму дій у разі виявлення осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію з числа підопічних та працівників закладу.

Летальних випадків серед мешканців та працівників інтернатних закладів, причиною смерті якої б стала хвороба COVID-19, в 2020 та в січні 2021 року не зафіксовано.
Тільки завдяки спільним зусиллям працівників та підопічних усіх інтернатних закладів області, а також фізичним та юридичним особам, що надавали благодійну допомогу, вдалося вберегти майже всіх мешканців інтернатних закладів області від коронавірусної інфекції.

Однак, на сьогоднішній день, як зазначають самі працівники, в установах невеликі запаси засобів індивідуального захисту та дезінфектантів для боротьби із інфекцією.


The grant for NGO Ukraine Without Torture was provided by the Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Opinions expressed in this publication do not necessarily represent those of the Black Sea Trust or its partners.