Поділитися

26 березня відбулась онлайн-конференція, організована ГО «Україна без тортур», за участі директору Департаменту з питань реалізації НПМ, моніторів НПМ та правозахисників, на якій вдалось обговорити стану профілактики COVID-19 у СІЗО.

Директором Департаменту з питань реалізації НПМ Катериною Погорською була визнана актуальність обговореної теми. Адже відповідно до матеріалів моніторингових візитів НПМ за 2020 рік було виявлено низку порушень: права на охорону здоров’я, доступ до медичної допомоги, права на підтримання контактів із зовнішнім світом, безпечне розміщення і соціальне дистанціювання.

 Слід визнати той факт, що установи переповнені, що унеможливлює соціальне дистанціювання, незважаючи на всі рекомендації, тож вкрай важливо забезпечити якісне виконання всіх інших заходів проти поширення COVID-19. Експерт НПМ Олександр Гатіятуллін представив аналіз «Чек-листу для моніторингу місць несвободи в умовах карантинних заходів, пов’язаних із епідемією коронавірусу СОVID-2019» та низку питань запропонованих для доповнення.

Обговорення практичних кейсів, з якими зустрічалися правозахисники під час візитів до установ виконання покарань, дали зрозуміти, що недоліки наявні як у роботі установ, так і в законодавстві. Проблема потребує системного підходу та більшої уваги від експертів на різних рівнях.

Виконавчий директор ГО «Україна без тортур» Костянтин Автухов презентував проєкт, що втілюється наразі в рамках Програми солідарності COVID-19 від Netherlands Helsinki Committee та спрямований саме на моніторинг стану профілактики COVID-19 у СІЗО. Його метою є визначення стану протидії епідемії в установах виконання покарань, виокремлення проблемних аспектів та позитивних практик шляхом проведення моніторингових візитів.

Раді наголосити, що ви можете працювати над цією темою разом з нами! Запрошуємо охочих долучитися до моніторингових візитів у рамках цього проєкту. Для цього заповніть гугл-форму за посиланням: https://forms.gle/MxciqTtLTT2PSXsg8