Поділитися

На території Київської області діє 11 інтернатних установ соціального захисту, що підпорядковані Департаменту соціальної політики Київської ОДА (далі – Департамент). Станом на 31.12.2020 року у них проживало 1873 підопічних.

Завдяки належній організації протиепідемічних і карантинних заходів у інтернатних закладах Київській області вдалося запобігти у 2020 році масового спалаху коронавірусної інфекції у всіх інтернатних закладах, окрім Бородянського психоневрологічного інтернату.

Так, в Бородянському психоневрологічному інтернаті під час ПЛР-тестування 29 червня мешканців та працівників закладу виявлено 5 інфікованих співробітників та 3 підопічних. Головою Київської ОДА було повідомлено, що заклад було закрито на карантин, організовано роботу санітарно-контрольного пункту на вході і виході з будівлі.

 За інформацією, наданою Держпродспоживслужбою, всі планові та непланові перевірки в Київській області можна знайти на сайті https://inspections.gov.ua . Але при моніторингу сайту було виявлено, що в області у 2020 році планові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням протиепідемічних вимог у інтернатних, не проводились.

За даними Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, керівники інтернатних закладів, що координуються зазначеним Департаментом, не заохочувались за діяльність у сфері протидії поширенню COVID-19, а також до них не застосовувались стягнення за незадовільну роботу у сфері протидії поширенню COVID-19.

 Майже у всіх закладах наявні інформаційні матеріали щодо карантинних заходів та профілактики коронавірусного захворювання. Персонал установи забезпечений у необхідній кількості засобами індивідуального захисту, антисептичними препаратами та дезінфікуючими засобами. Масковий режим співробітниками закладів дотримується.


The grant for NGO Ukraine Without Torture was provided by the Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Opinions expressed in this publication do not necessarily represent those of the Black Sea Trust or its partners.