Поділитися

Сьогодні, 28 липня, Всесвітній День боротьби з гепатитом – важким і смертельним захворюванням. До групи ризику поширення вірусних гепатитів входять ув’язнені в місцях несвободи.

Про те, як передається ця хвороба та чим відрізняються гепатити ми розпитали у кандидата медичних наук, монітора НПМ Андрія Роханського. 

🔸️ гепатит А – найменш небезпечний з груп гепатиту. Може передаватися при тісному контакті з хворими людьми через інфіковану воду, їжу, посуд, предмети побуту. Передачі вірусу сприяє тісний контакт з джерелом, особливо в умовах низького рівня особистої гігієни, яке може прослідковуватися в місцях несвободи.

🔸️ гепатит В – передається з кров’ю, слиною та іншими біологічними рідинами носія вірусу. Наприклад, під час незахищенного секску чи при нанесенні тату. Інфекція може переходити в хронічну форму з високим ризиком смерті від цирозу і раку печінки.

🔸️ гепатит С – зараження може відбутися при прямому контакті зараженої крові з кров’ю не інфікованої людини. Така ймовірність виникає в результаті спільного і багаторазового використання голок, шприців, бритв тощо.

🔸️ гепатит D – в зоні ризику захворіти на цю групу вірусу є ті, хто вже хронічно хворий на гепатит групи В.

Складність у тому, що інфіковані вірусом гепатиту деякий час можуть не мати симптомів і не знати, що заражені та передають хворобу, акцентує Андрій Роханський. Тому важливо проводити в місцях несвободи профілактичні щеплення та тестування на вірус.

Але чи проводиться такі тестування в місцях виконання покарань? Скільки хворих виявили за цей рік? Як проходить лікування і чи безкоштовне воно для ув’язнених? З цими та іншими запитаннями ГО “Україна без тортур” звернеться до Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби. Відповідь та аналіз ситуації ми оприлюднимо у наступних наших публікаціях.