Поділитися

В установах соціального захисту утримуються особи, які є однією з основних груп ризику інфікування COVID-19. Проте, недостатній контроль керівництва призвів до спалахів коронавірусної хвороби в більшості таких закладів.

За результатами моніторингових візитів виявлено випадки неналежного виконання професійних обов’язків сімейними лікарями, які надають медичну допомогу підопічним. Це призводить до тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, а в деяких випадках до смерті підопічних, зазначається у спецдоповіді Омбудсмена України та наводиться статистика захворілих на COVID-19 у закладах соціальної сфери:

🔹️ підопічні – 9 566

🔹️ персонал – 5 928

Зараз в Україні реєструється стабільне зниження показників захворюваності, а також смертності внаслідок коронавірусу, інформують у Центрі громадського здоров’я. Проте, восени прогнозують нову хвилю.

У відповідь на спалах коронавірусу команда ГО “Україна без тортур” за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation здійснила дослідження «COVID-19 у місцях несвободи системи соціального захисту: підсумки першого року пандемії». У рамках проєкту ми надали рекомендації для установ, які дозволять зменшити кількість захворювань на коронавірус:

🔹️ забезпечити прогулянки на свіжому повітрі підопічних, у тому числі маломобільних та ліжкових хворих;

🔹️ запровадити альтернативні заходи з реалізації права підопічних на повагу до приватного і сімейного життя щодо спілкування підопічних з рідними та родичами;

🔹️ забезпечити підопічних та працівників засобами індивідуального захисту в достатній кількості;

🔹️ використовувати інформаційні плакати, розроблені у доступній для підопічних формі, для профілактики інфікування і поширення коронавірусної хвороби COVID-19;

🔹️ посилити контроль за дотриманням маскового режиму персоналом та використанням ними дезінфектантів;

🔹️ розробити та використовувати графіки вологого прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та провітрювання приміщень та забезпечити прибирання відповідно до вказаних графіків;

🔹️ забезпечити контроль за утилізацією використаних засобів медичного призначення;

🔹️ налагодити взаємодію з лікарями з надання первинної медичної допомоги, з яким укладені декларації про вибір лікаря, та/або направлення в установленому законодавством порядку до закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, що надають медичну допомогу відповідного виду.

Детальніше ознайомитись з рекомендаціями та дослідженням можна за посиланням: https://bit.ly/2V5FaGd

Звичайно, однією із основних профілактик має бути вакцинація. За оцінками ВООЗ, для зупинки передачі вірусу імунітет має виробитися у 65-70% населення. Щеплення створить колективний імунітет і зупинить поширення коронавірусу.

Однак, перебіг вакцинації в місцях несвободи кардиально відрізняється, в залежності від регіону. Такі результати показують моніторингові візити і ми вважаємо, що питання вакцинації треба детально дослідити. Попереду нова хвиля захворюваності і установи знову будуть не готові до цього, а зволікання коштує здоров’я та життя людей. Саме виявлення проблем та кращих практик допоможе при подальшій боротьбі з COVID-19 в місцях несвободи.

The grant for NGO Ukraine Without Torture was provided by Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Opinions expressed in this publication do not necessarily represent those of the Black Sea Trust or its partners.