Поділитися

З більше тисячі засуджених та взятих під варту осіб лише двоє виявили бажання вакцинуватися від коронавірусу. Таку інформацію отримала моніторингова група національного превентивного механізму під час візиту до Одеського слідчого ізолятора. Ми вважаємо, такий низький показник є результатом недостатньої інформаційної та просвітницької роботи з особами, що утримуються в ізоляторі.

З поміж інших порушень, монітори виявили, що:

🔹️ в установі відсутні інструкції щодо правил передачі посилок у карантинний період. Особи, які здійснювали передачу, не дотримувалися дистанції та не користувалися дезінфекторами;

🔹️ працівники ізолятору не забезпечують відвідувачів ЗІЗ та не проводять температурний скринінг;

🔹️ відсутні позаштатні дезінфектори, також залишається вакантною посада помічника епідеміолога;

🔹️ в камерах не проводиться дезінфекція;

🔹️ установа не має договорів на утилізацію відходів з медичної частини;

🔹️ використанні ЗІЗ викидають до загального смітника;

🔹️ не проводиться спеціальна обробка постільної білизни.

Проте, зі слів персоналу та засуджених, при прибутті/вибутті з установи всім видаються ЗІЗ і проводяться експрес-тести на визначення антигену коронавірусу. Також в установі зазначили, що в першу чергу вакцинували персонал та наразі формуються списки бажаючих серед засуджених і взятих під варту осіб.

Отримана інформація підтверджує, що в залежності від регіону перебіг вакцинації в місцях несвободи кардинально відрізняється. Установи знову будуть не готові до нової хвилі захворюваності, яку прогнозують вже восени, а зволікання коштує здоров’я та життя людей. Ми вважаємо, виявлення проблем та кращих практик допоможе при подальшій боротьбі з COVID-19 в місцях несвободи. І задля попередження та запобігання поширенню коронавірусу, пропонуємо ознайомитися із рекомендаціями дотримання протиепідемічних заходів в пунктах прийому передач, які підготувала ГО “Україна без тортур” під час моніторингу установ ДКВС – https://bit.ly/3CqhL2M


Публікація підготовлена в рамках проєкту від Netherlands Helsinki Committee, який спрямований на збір та аналіз інформації про проблеми та успіхи в протистоянні COVID-19 в СІЗО та виправних колоніях.