Поділитися

Мін’юст подав на розгляд уряду проєкт постанови, що запровадить  платні послуги з доступу до мережі інтернет та IP-телефонії особам, взятим під варту. Це буде експериментальний проєкт, який хочуть реалізувати лише в окремих слідчих ізоляторах.

На прийняття такого рішення вплинули Європейські пенітенціарні правила. Відповідно до них, ув’язненим необхідно дозволяти максимально часто спілкуватися поштою, по телефону або в інші способи спілкування зі своїми родинами, іншими особами та представниками зовнішніх організацій.

Проте, контакти можуть бути обмежені або поставлені під контроль, якщо це необхідно для продовження кримінального розслідування, підтримки порядку та безпеки, запобігання кримінальним злочинам та захисту жертв злочинів. Такі обмеження повинні допускати прийнятний мінімальний рівень контактів.

Цікава інтерпретація рішень ЄСПЛ від Мін’юсту. Поки зарано робити висновки, але є підстави говорити про майнову дискримінацію: є гроші – є інтернет, немає грошей – немає інтернету. Схожу схему ми вже бачили з платними камерами в СІЗО, коли у тих, в кого є гроші – належні умови проживання, а ті, у кого немає на це грошей – живуть в умовах, які, говорячи мовою ЄСПЛ, є порушенням людської гідності.