Поділитися

У Високопільському центрі надання соціальних послуг виявили порушення прав на медичну допомогу. У закладі немає швидких тестів на грип та COVID-19, відсутні глюкометр та спеціальні смужки, якими перевіряють рівень цукру у крові. Також в центрі не облаштований маніпуляційний кабінет, немає карантинного відділення та медичного ізолятору для захворівших підопічних. Такі порушення зафіксували монітори НПМ під час візиту до закладу.

З поміж інших порушень, монітори виявили, що:

🔹️ посилки та передачі надходять підопічним без проведення дезінфекції;

🔹️ територія закладу не облаштована місцями для дозвілля на свіжому повітрі, відсутні альтанки, тренажери для розвитку моторики рук і ніг;

🔹️ центр розміщено у приміщенні колишнього дитячого садочку, яке не в повній мірі пристосоване для потреб поточного призначення. Зокрема, в усіх кімнатах наявні пороги, що створює часткову доступність;

🔹️ в житлових кімнатах підопічних відсутні кнопки виклику персоналу, які вкрай необхідні у разі виникнення потреби в отриманні медичної чи будь-якої іншої допомоги;

🔹️ в закладі відсутній доступ до інтернету та стаціонарного телефону. Таким чином порушується право підопічних на зв’язок із зовнішнім світом, вони не можуть у разі потреби звернутися до свого сімейного лікаря, а також на телефони гарячих ліній при порушенні їх прав. 

Також під час візиту монітори встановили, що у відділеннях не має інформаційних стендів з номерами телефонів гарячих ліній, на які підопічні можуть звернутись у разі порушення своїх прав. У них є доступ лише до інформації щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги. Спеціалісти Високопільського бюро відвідують установу орієнтовно раз на півтора місяці, проте затвердженого графіку в установі немає.

Підопічні зазначили, що вони обізнані щодо безоплатних адвокатів та чули, що правозахисники допомагали під час судових засідань, особливо у питаннях вступу у право власності та вирішенні земельних питань підопічних.


Пілотний проєкт реалізовується у співпраці Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини та ГО “Україна без тортур” за підтримки МФ “Відродження”.