Поділитися

Написанню звіту про проведений моніторинг місця несвободи передує підготовка прес-релізу. Ми зібрали для вас корисні поради, які допоможуть підготувати якісний та цікавий текст.

Прес-реліз має бути не великий, але змістовний. Не треба перенасичувати текст складними термінами або використовувати велику кількість художніх описів. Достатньо піднести потрібну інформацію так, щоб це було зрозуміло. Поставте себе на місце стороннього читача і подумайте, чи дійсно те, про що ви хочете сказати, буде йому зрозуміло та цікаво. Якщо відповідь позитивна – ви на вірному шляху!

Заголовок повинен бути цікавим і моментально привертати увагу. Від назви залежить, чи буде ваш прес-реліз взагалі прочитаним. Але не треба використовувати слова “шок”, сенсація” чи купу знаків оклику. 

У тексті прес-релізу вкажіть назву установи/закладу, інформацію про те, коли та ким проведений візит. Далі опишіть порушення, які виявили під час моніторингового візиту. Робіть це максимально просто і пам’ятайте, що читачем може бути як керівник установи, так і людина, яка вперше натрапила на подібні прес-релізи.

Невід’ємною частиною прес-релізу є візуал. Фотографії мають бути якісними та показувати проблематику чи успіхи установи, про які ви зазначаєте у прес-релізі. Якщо коротко – що написали, те і показали. Це можуть бути загальні плани (їдальня, житлові кімнати, камери ув’язнених тощо), або демонструвати деталі (надколотий посуд, відсутня або брудна постільна білизна, сліди катування на тілі).

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам підготувати прес-реліз. Якщо виникнуть запитання, можете звертатися до нашої комунікаційної менеджерки Анни Красноперової на ел. скриньку ukraine.without.torture@gmail.com


Публікація підготовлена у рамках проєкту, що реалізовується у співпраці Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини та ГО “Україна без тортур” за підтримки МФ “Відродження”.