Поділитися

У Луцькому слідчому ізоляторі не проводять вакцинацію проти COVID-19 серед осіб, що утримуються в установі. Таке порушення права на медичну допомогу виявили монітори НПМ під час нещодавнього візиту.

З поміж інших порушень, монітори встановили, що:

🔹️ в установі тільки один безконтактний термометр і температурний скринінг практично не проводять;

🔹️ затриманих та засуджених не забезпечують засобами індивідуального захисту;

🔹️ під приводом боротьби з коронавірусом в установі не проводять  короткострокові побачення;

🔹️ медичні працівники періодично оглядають осіб, які перебувають в установі. Але досить часто ліки, які виписують, відсутні і їх вимушені купувати родичі осіб, що утримуються в установі;

🔹️ в приймальному відділені відсутнє природне освітлення, доступ свіжого повітря та належна вентиляція. Попри нещодавний ремонт, на стінах камер є грибок, а у коридорі аварійні водомережі.

Як відомо, COVID-19 найбільш небезпечний для людей зі зниженим імунітетом, а це основна проблема осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі. Тож бездіяльність працівників Луцького слідчого ізолятора в питанні вакцинації загрожує спалахом захворюваності серед затриманих та засуджених, що перебувають в установі. Також у зоні ризику самі працівники, так як вони не дотримуються протиепідемічних заходів.

📌 Публікація підготовлена в рамках проєкту від Netherlands Helsinki Committee, який спрямований на збір та аналіз інформації про проблеми та успіхи в протистоянні COVID-19 в СІЗО та виправних колоніях.