Поділитися

Керівник ГО “Україна без тортур” Костянтин Ключарьов взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань реалізації НПМ при Уповноваженому ВРУ з прав людини.

Під час засідання презентували спеціальну доповідь Уповноваженого про стан реалізації національного превентивного механізму у 2020 році та висвітлили системні порушення прав людини в місцях несвободи, які були виявлені під час проведення моніторингових візитів. Омбудсменка України Людмила Денісова наголосила на неналежному рівні виконання рекомендацій – з наданих 54 рекомендацій виконано лише 5,що є недопустимим, наголосила Омбудсменка. Крім того, вона зазначила, що кількість звернень щодо порушень прав людини в місцях несвободи у 2020 році зросла майже вдвічі.

Статистика показує, що у 95% установ є порушення прав на охорону здоров’я та медичну допомогу. Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька оголосила, що наразі опрацьовують питання передачі від Мін’юсту до МОЗ функції надання медичної допомоги хворим в установах ДКВС.

Наша Організація вважає, що таке рішення значно підвищить якість надання медичних послуг в місцях несвободи і ми підтримуємо передачу функцій МОЗ. Сподіваємося, питання виведення медичної галузі з підпорядкування пенітенціарної системи вирішиться найближчим часом, бо поки існуюча система надання медичної допомоги не працює надежним чином, а це негативно впливає на життя та здоров’я ув’язнених в місцях позбавлення волі.