Поділитися

Монітор національного превентивного механізму, асистентка проєктів ГО “Україна без тортур” Юлія Шеремет взяла участь у тижневому міжнародному тренінгу «Освіта в області прав людини і демократії в епоху цифрових технологій: DigiTools для DigiYouth», який відбувся у Латвії за підтримки Європейського молодіжного фонду Ради Європи.

Для обміну досвідом на заході зібралась активна молодь з України, Естонії, Молдови, Латвії, Литви, Польщі та Німеччини. Під час курсу вони обговорили освіту в галузі прав людини і демократії в країнах учасників, ознайомились з діяльністю Європейського молодіжного фонду і молодіжного сектора Ради Європи. 

Окремий блок був направлений на вивчення та практичне використання сучасних цифрових інструментів та нових технологій. Наразі вкрай важливо приділяти більше уваги розвитку соціальних медіа громадських організацій. Це допоможе їм бути більш помітними, впливовими та взаємодіяти з місцевими органами влади, ЗМІ, донорами та іншими ГО.

“Ми презентували свої організації, обговорили проблеми, пов’язані з порушенням прав людини в різних країнах і позитивні результати діяльності наших організацій. Я поділился досвідом України щодо реалізації національного превентивного механізму та розвитком статуса моніторів НПМ. Загалом, теми, що піднімалися під час дискусій та у інформаційних кампаніях, які ми готували під кінець проєкту, були показовими у розрізі того, як змінився світ за останні півтора року. Молодь з різних країн зараз хвилює пандемія COVID-19 та обмеження прав, які вона завдала, а також тоталітарні настрої у сусідніх країнах, таких як Білорусь та Росія. Також серед актуальних соціальних проблем в сфері прав людини опинилися міграція, трудові права та харасмент.” – поділилася Юлія та акцентувала, що такі міжнародні навчальні курси розширюють кругозір, сприяють розвитку та співпраці різних громадських організацій.