Поділитися

12 листопада ГО “Україна без тортур” провела презентацію та обговорення результатів дослідження доступу до правосуддя в місцях несвободи.

Провідний експерт ГО “Україна без тортур” Віра Яковенко та програмний менеджер ГС “Мережа правового розвитку” Віталій Охріменко презентували назагал результати дослідження доступу до справедливого правосуддя в місцях несвободи.

У рамках проекту “Моніторинг стану та розвиток доступності до справедливого правосуддя осіб, що тримаються в місцях несвободи” було проведено кабінетне дослідження із низкою запитів до уставнов, навчання для моніторів НПМ, розробили чек листи для проведення моніторингових візитів та провели 20 візитів в 6 областях. За результатом всієї діяльності наша команда провела аналіз та розробила рекомендації для впровадження змін. Відтак, аналіз  показав, що у місцях несвободи України права осіб на доступ до правосуддя та отримання інформації щодо механізмів оскарження дій адміністрації та поновлення порушених прав є системним та потребує посилення контролю з боку суспільства та реагування відповідних органів державної влади для їх усунення та недопущення в подальшому.

До презентації долучились провідні експерти з моніторингу прав людини у місцях несвободи, представники бюро та місцевих центрів надання безоплатної правової допомоги, також до заходу долучилися керівники досліджуємих місць несвободи з різних областей. Всі вони мали можливість висловити свої позитивні та негативні практики у цій сфері. 

З дослідженням ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням: https://bit.ly/2YOTFzS 


Дослідження проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Результати дослідження відображають виключно позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety