Поділитися

ГО “Україна без тортур” підготувала грунтовне дослідження про юридичні та фактичні перепони ефективної роботи моніторів, до якого були долучені колишні та діючі монітори НПМ, регіональні представники та координатори взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини, а також експерти НПМ. Також ми звернулись до аналізу міжнародного досвіду втілення цього важливого механізму з попередження катувань.

Одним із завдань форуму було сформувати пропозиції, які в майбутньому зможуть покращити статус монітора НПМ. Так, досвідчені монітори презентували Дорожню карту для подальшого розвитку громадської складової НПМ.

У своїх напрацюваннях ми визначили такі пріоритетні напрямки:

1. Формування політик та процедур, їх нормативне закріплення щодо рівноправної участі в національному превентивному механізмі громадських моніторів

2. Розвиток мережі громадських моніторів національного превентивного механізму

3. Посилення можливості впливу громадських моніторів НПМ, як на національному, так й на регіональному рівнях

Окрім цього, наша команда підготувала Резолюцію до Президента України, Верховної Ради України та Уповноваженого ВРУ з прав людини, у якій ми наголосили на впровадженні яких змін потрібно зосередитись для ефективного функціонування НПМ в Україні.

За посиланням ви можете ознайомитись з текстом резолюції та долучитись до її підписання: https://forms.gle/PdAVRvbS48eVHT6o7 У формі, за потреби, ви зможете внести свої коментарі та/або зауваження.