Поділитися

У нашому полку прибуло! Нові монітори з нового року вже готові взятись до справи!

У Полтаві відбувся тренінг з підготовки нових моніторів національного превентивного механізму.

Для учасників це були насичені два дні. Були розглянуті питання розрізнення місць несвободи та основні положення діяльності НПМ, організація та планування візиту, нові проблеми та виклики в моніторингу місць несвободи, проблемні питання, що виникають під час проведення моніторингових візитів. Також наголосили на важливості конфіденційності та ризиків розповсюдження інформації, що була отримана під час візиту.

Досвідчений тренер, монітор НПМ, керівник відокремленого підрозділу ГО “Україна без тортур” у Полтавській області Вера Яковенко застосувала якнайбільше методів для того, щоб учасники поринули у процес моніторингового візиту та були підготовлені до різних ситуацій. Нові монітори долучились до практичних вправ для того, щоб зрозуміти, як застосувати різні техніки моніторингу під час візиту НПМ, ідентифікувати та провести аналіз проблемних випадків щодо дотримання належного поводження в місцях несвободи.

Наша команда зробила все, щоб учасники відчували себе впевнено та безпечно під час своїх перших моніторингових візитів, які відбудуться вже у наступному році після затвердження кандидатур моніторів на робочій групі НПМ в Офіс Омбудсмана України !