Поділитися

Раніше ми вже поширювали «Аналіз міжнародних та національних актів в аспекті ризиків дискримінації чи насильства над засудженими, вмотивованому ненавистю  на основі сексуальної орієнтації та гендерної дискримінації», який став результатом роботи всієї команди УБТ, але сьогодні, в умовах, коли проблеми з дотриманням прав представників ЛГБТ додатково загострились він стане у нагоді.

Корисні матеріали на допомогу моніторам НПМ: Аналіз міжнародних та національних актів в аспекті ризиків дискримінації чи насильства над засудженими, вмотивованому ненавистю  на основі сексуальної орієнтації та гендерної дискримінації

У спеціальній доповіді ООН з запобігання катуванням (5 січня 2010) наголошується, що в «умовах ув’язнення, зазвичай, існує ієрархія, і ті, хто знаходиться в самому низу цієї ієрархії, як-от діти, люди похилого віку, люди з інвалідністю, лесбійки, геї, бісексуали та трансгендери, страждають від подвійної, або і потрійної дискримінації».

Філософія не сприймання «інакшості» знаходить своє відображення у вязничній субкультурі пострадянських країн. У цій субкультурі засуджені представники ЛГБТІ стигматизуються та маргіналізуються іншими групами засуджених.

ГО «Україна без тортур» за підтримки представництва Freedom House в Україні у межах проєкту «Відкриваючи скриньку Пандори: Захист ЛГБТІ+ осіб, позбавлених волі» підготовила корисні матеріали для моніторів «Аналіз міжнародних та національних актів в аспекті ризиків дискримінації чи насильства над засудженими, вмотивованому ненавистю  на основі сексуальної орієнтації та гендерної дискримінації».

У матеріалах автори здійснили аналіз національного законодавства, яке регулює діяльність установ виконання покарань та слідчих ізоляторів. Під час аналізу визначили низку конкретних норм, які обмежують права найбільш вразливої групи ув’язнених – представників ЛГБТІ, та зазначили ризики, пов’язані з цим обмеженням.

Окрім того, було проведено аналіз міжнародного законодавства з метою пошуку положень і норм, які достатньою мірою враховують потреби ЛГБТ+ спільноти для подальшого вироблення політик, спрямованих на захист цієї категорії засуджених на національного рівні.

Матеріали можуть стати у нагоді правозахисникам, працівникам установ виконання покарань та СІЗО, громадським моніторам національного превентивного механізму.

Ознайомитися з матеріали можна за посиланням.