Поділитися

Даний посібник перекладено Громадською організацією «Україна без тортур» за підтримки Представництва Freedom House в Україні задля сприяння поширення актуальної інформації про проблеми представників ЛГБ- ТІ-спільноти в місцях несвободи.

Права представників спільноти ЛГБТІ є великою табуйованою проблемою в Україні, яка залишається поза увагою суспільства. Представники ЛГБТІ більше ризикують бути підданими насильству та дискримінації іншими засудженими та не можуть розраховувати на повноцінну підтримку та захист пенітенціарного персоналу.
Недискримінація є основним принципом міжнародного права. Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність є невід’ємною частиною гідності та людяності кожної особи, а тому не можуть бути підставою для дискримінації.

Керівництво з моніторингу містить рекомендації для національних та міжнародних моніторингових органів щодо звернення уваги на становище зазначеної категорії осіб в ув’язненні, зокрема, забезпечення нульової толерантності до їх дискримінації персоналом або іншими засудженими.

У посібнику запропоновано методологію проведення моніторингових візитів до місць несвободи, які проводяться з метою попередження катувань, жорстокого та такого, що принижує гідність, поводження та покарання.

Цей посібник стане в нагоді правозахисникам, моніторам НПМ, адвокатам, співробітникам правоохоронних органів та працівникам Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На шляху до ефективного захисту ЛГБТІ-осіб, позбавлених волі: керівництво з моніторингу Завантажити