Поділитися

ГО «Україна без тортур» за підтримки «Freedom House Україна» в межах проєкту «Відкриваючи скриньку пандори» 26 серпня провела підсумкову конференцію «Захист прав уразливих категорій засуджених в установах виконання покарань». На заході було презентовано результати численних моніторингових візитів до установ виконання покарань та навчально-інформаційних заходів, які проводилися у 2020-2022 роках.

У конференції взяло участь близько 100 учасників в Zoom та стільки ж глядачів на Ютуб каналі УБТ. Спікерами були:

Анастасія Лихолат (старша менеджерка проєктів Freedom House Україна); Юрій Белокоз (начальник відділу моніторингу медичного забезпечення в обʼєктах контролю, Секретаріат Уповноваженого Верховної); Олександр Федорук (Заступник начальника управління нагляду за додержанням законів у місцях несвободи та органах пробації, Офісу Генерального прокурора); Святослав Шеремет (координатор з політики та законодавства, Національний ЛГБТІ-консорціум); Ганна Овдієнко (адвокат Харківської правозахисної групи); Костянтин Ключарьов, Віра Яковенко, Костянтин Автухов від ГО «Україна без тортур».

У обговорення також взяли участь Андрій Галай (Заступник начальника Департаменту, полковник внутрішньої служби) та Валерій Калівошко (начальник Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань).

 За результатами конференції, можна зробити ствердний висновок, що зміни, хоча і незначні, але помітні, відбуваються по відношенню до ув’язнених ЛГБТі осіб і така позитивна тенденція не може не сприйматися позитивно. Віримо, що свій внесок у відповідні зрушення зробила і ГО «Україна без тортур» за рахунок інформаційних занять, моніторингових візитів, комунікації з керівництвом установ виконання покарань тощо.

Результати досліджень, можна переглянути за посиланням: 

Керівництво «На шляху до ефективного захисту ЛГБТІ-осіб, позбавлених волі: керівництво з моніторингу» – завантажити.

Переглянути запис конференції можна за посиланням.

Навчальне відео «Порушення прав ЛГБТІ в місцях несвободи» можна переглянути за посиланням.

 Аналіз міжнародних та національних актів в аспекті ризиків дискримінації чи насильства над засудженими, вмотивованому ненавистю на основі сексуальної орієнтації та гендерної дискримінації – завантажити.

Презентації спікерів:

ЛГБТІ у місцях несвободи бачимо, визнаємо, допомагаємо – Завантажити.

Стан забезпеченості в Україні та Європі права засуджених до позбавлення волі на звільнення у зв’язку з тяжкою хворобою – Завантажити.

Звільнення засуджених від відбування покарання в зв’язку з важкою хворобою у країнах Європи – Завантажити.