Поділитися

Голова відокремленого підрозділу в Черкаській області ГО «Україна без тортур» та Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко, разом з представником БО «100% життя Черкаси» Вікторією Сваровською та фахівцем з проведення асестованого тестування Оленою Діденко провели 3 просвітницький заходи для працівників поліції на базі тренінгового центру ГУНП в Черкаській області на тему: «Особиста безпека – профілактика ВІЛ/ІПСШ/гепатитів + права ЛВН, пацієнтів ЗПТ, СП, ЧСЧ».

На тренінгу були обговорені різни теми, відтак працівники поліції підвищили правову обізнаність стосовно таких понять, як «Верховенство права», «Дискримінація», «Стигма», «Толерантність». В ході заходу було обговорено наявні в суспільстві випадки дискримінації та стигматизації по відношенню до вразливих категорій населення. Було також розглянуто походження, розповсюдження та попередження соціально небезпечних захворювань, таких як: ВІЛ /ІПСШ/гепатити.  Приділено особливу увагу правилам особистої безпеки під час виконання службових обов’язків, задля уникнення зараження інфекціями та вірусами. Окрім того, була звернута увага учасників заходу на «Програму ЗПТ», як важливого чинника в концепції зменшення шкоди, та наголошено на важливості її впровадження в умовах війн. Маємо також зазначити, що під час заходу проводилось тестування на ВІЛ швидкими тестами всіх бажаючих.

Очікуємо, що завдяки проведеному заходу у працівників поліції підвищиться рівень толерантного ставлення по відношенню до ВІЛ позитивних, хворих на гепатит та наркозалежність людей,  будуть попереджені порушення прав людини та сформоване чутливе ставлення до вразливих груп населення.

«Діяльність впроваджується спільно з МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки Глобального фонду». #ЗавджиНаПередовій