Поділитися

З місць позбавлення волі на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей російські окупаційні сили вивезли 3,5 тис. ув’язнених громадян, повідомили у пресслужбі Центру національного спротиву.

Ув’язнених всупереч їх волі перевезли до Криму, де тепер вагнеровці проводять агітацію щодо вступу до своєї терористичної організації. Проте більшість відмовляється укладати контракт й через відмову росіяни створили для них нестерпні умови.

У Центрі національного спротиву зазначили, що йдеться про тих бранців, які були засуджені в Україні за кримінальні злочини й перебували у в’язницях до початку повномасштабного вторгнення. Натомість росіяни продовжують утримувати на “підвалах” українців, яких підозрюють у нелояльності до влади.

За інформацією Центру національного спротиву росіяни мають намір відкрити 27 виправних колоній на тимчасово окупованих територіях. 

У жовтні минулого року у Міністерстві юстиції повідомляли, від початку повномасштабної війни вдалося евакуювати 11 пенітенціарних установ на 4,5 тисячі ув’язнених. Їх вивезли з населених пунктів вздовж лінії фронту. Інформація про те, які заклади евакуювали і куди саме, має обмежений доступ, зазначають у Мін’юсті. У Міністерстві розповіли, що планували евакуювати всі колонії та СІЗО, розташовані неподалік окупованих з 2014 року територій Донецької та Луганської областей. Однак зробити це завадили формальності. 

У Міністерстві також повідомили, що Росія не пішла на перемовини про евакуацію ув’язнених.

«Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Україна без тортур»  і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу».