Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це, без перебільшень, може врятувати ваше життя та життя людей, які знаходяться поруч з вами.
ГО “Україна без тортур” 15 лютого 2023 року провела тренінг “Перша домедична допомога” за сприянням Міжнародного фонду “Відродження” та Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця.
Тренінг проводили:
- директорка навчального центру “Respawn school”, інструкторка з домедичної допомоги і тактичної медицини, діючий інструктор МО України Української військово медичної академії – Гура Ірина;
- інструктор Української військової медичної академії, Respawn School та 44 Навчального Центру з тактичної медицини та домедичної допомоги, спікер Благодійного фонду Сергія Притули – Бутрімов Роман.
До участі у тренінгу доєднались 56 осіб, переважно монітори національного превентивного механізму та представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Під час заходу учасники отримали базові знання щодо надання першої домедичної допомоги на робочому місці та під час моніторингового відвідування місць несвободи. Тренери звернули увагу учасників тренінгу на законодавчу базу, що стосується надання першої домедичної допомоги, дотримання принципів щодо безпеки рятувальників та застосування безпечного підходу.
Розглядалися з використанням інтерактивного підходу такі питання:
- Принципи надання домедичної допомоги за міжнародним протоколом.
- Ознаки і зупинка критичних кровотеч.
- Демонстрація механічних засобів зупинки кровотеч і основні правила їх використання.
- Перекриття дихальних шляхів та невідкладна допомога при цьому. Перевірка дихання.
- Виклик швидкої допомоги.
- Порушення легеневого дихання.
- Невідкладні стани. Інсульт. Інфаркт. Опіки. Гіпотермія.
- Безпечне середовище. Як підготувати аптечку. Склад аптечки.
Найбільший інтерес викликало питання: “Ознаки і зупинка критичних кровотеч собі і іншому. Демонстрація механічних засобів зупинки кровотеч і основні правила їх використання.” Учасники задали найбільше запитань та проявили жвавий інтерес. Запис цієї частини тренінгу можна переглянути за лінком.
В умовах військової агресії усі монітори національного превентивного механізму мають володіти навичками надання першої домедичної допомоги, що можуть врятувати особисте життя та життя підопічних у разі виникнення надзвичайної ситуації під час моніторингового відвідування або на робочому місці. Тому важливим під час тренінгу було оволодіння знаннями, які рятують життя. Компетентні інструктори наочно демонстрували техніки, які потрібно опанувати для надання вчасної першої домедичної допомоги.
За результатами проходження тренінгу учасники отримали сертифікат.
На жаль, не всі охочі змогли взяти участь у тренінг. Ми плануємо продовжити серію вебінарів, і ще обовʼязково повернемось до питань домедичної допомоги, слідкуйте за оголошеннями на нашій сторінці у Фейсбук та Телеграм каналі.