ChatGPT дав своє бачення проблемі тортур в Україні. На наш погляд – це хоча і поверхневий, але доволі об’єктивний аналіз.
Як же нам позбутися цього ганебного явища – тортур у місцях несвободи?
У пошуках відповідей правозахисні неурядові організації, Верховна Рада, Кабінет Міністрів та інші громадські організації та органи влади проводили сотні засідань, круглих столів та безліч інших заходів. Штучному інтелекту знадобилося менше хвилини, щоб видати свої рекомендації. Як кажуть, стислість – сестра таланту. На вашу думку, якщо їх дослухатися, Україні вдасться позбутися тортур?
Відповідь ChatGPT
Зважаючи на серйозність проблеми тортур в місцях несвободи в Україні, пропоную наступні 5 рекомендацій щодо її вирішення:
1. Підвищення кваліфікації працівників правоохоронних органів та інших служб, які займаються охороною закону, щодо прав людини та запобігання тортурам.
2. Забезпечення належних умов у місцях несвободи та реформування системи управління такими закладами з метою забезпечення захисту прав людини та запобігання тортурам.
3. Запровадження незалежних механізмів контролю за дотриманням прав людини в місцях несвободи, зокрема, шляхом залучення експертів-спеціалістів з питань прав людини.
4. Підтримка та розвиток механізмів взаємодії з громадськістю, включаючи громадські ініціативи та організації, які займаються захистом прав людини та боротьбою з тортурами.
5. Прийняття ефективних законів та міжнародних стандартів щодо запобігання тортурам та покарання за їх вчинення, забезпечення ефективного розслідування випадків тортур та покарання винних осіб відповідно до закону.
«Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Україна без тортур» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу».