Поділитися

⚖️💻🏛ГО “Україна без тортур” 28 лютого 2023 року провела тренінг «Новели законодавства та практика ЄСПЛ. Досвід застосування під час моніторингових візитів НПМ» за сприянням Міжнародного фонду “Відродження” та Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

💼Тренінг проводили:

  • адвокатка, регіональний координатор Уповноваженого взаємодії з громадськістю у Вінницькій області – Наталія Гурковська;
  • експертка у сфері надання соціальних послуг – Ірина Сергієнко.

🖥До участі у тренінгу доєднались 75 осіб, переважно монітори національного превентивного механізму та представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

🔥Метою нашого тренінгу було підвищення кваліфікації моніторів НПМ та набуття необхідних знань про рішення Європейського суду з прав людини, які стосуються дотримання прав людини в місцях несвободи, та зміни в нормативно-правових актах, якими врегульовано дотримання прав людини в місцях несвободи в Україні.

🎓Учасників тренінгу було ознайомлено з новелами національного законодавства та практики ЄСПЛ, отримана інформація стане незамінною для правозахисної діяльності та під час моніторингових візитів місць несвободи.

💼Тренери використовували медійні матеріали під час тренінгу та розкрили наступні теми:
✅- Права людини в місцях несвободи.
✅- Застосування Правила Мандели в установах виконання покарань.
✅- Виконання рекомендації Комітету запобігання катувань (КЗК) та відображення у звітах.
✅- Пілотні та останні рішення Європейського суду з прав людини, що стосуються місць несвободи (установи виконання покарань, заклади з надання психіатричної допомоги, стаціонарні установи соціального захисту населення).
✅- Основні нормативно-правові акти, якими врегульовано дотримання прав людини в стаціонарних установах системи соціального захисту населення.
✅- Зміни в законодавстві, які відбулися під час війни.
✅- Проблеми дотримання прав людини, не врегульовані законодавчо.
✅- Приклади порушення прав людини, виявлених під час моніторингу місць несвободи системи соціального захисту населення.

🗞За результатами проходження тренінгу учасники отримали сертифікати.

🎥Переглянути запис тренінгу можна за посиланням.

🚨На жаль, не всі охочі змогли взяти участь у тренінгу. Ми плануємо продовжити серію освітніх тренінгів, тож слідкуйте за оголошеннями на наших ресурсах:
📲https://www.facebook.com/ukraine.without.torture
📲https://www.instagram.com/ukraine_without_torture
📲https://t.me/Ukraine_without_torture