Поділитися

В Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 28 лютого 2023 року результативно пройшла третя Консультативна рада при Уповноваженому з питань реалізації національного превентивного механізму. 

Завданнями Консультативної ради є вирішення актуальних питань, пов’язаних з розвитком НПМ. На засіданні були присутні представники громадських організацій (офлайн і онлайн), якими було внесено низку пропозицій щодо удосконалення функціонування НПМ, зокрема, змін до Регламенту моніторингових відвідувань, організації взаємодії, затверджено кандидатури нових моніторів, які будуть разом з працівниками Офісу здійснювати моніторингові відвідування.

Засідання було відкрито Уповноваженим Дмитром Лубінцем, який акцентував увагу на  відкритість Офісу до співробітництва з громадським сектором, подякував присутнім за активність.

З урахуванням пропозицій з попередніх засідань Консультативної ради, Секретаріатом  відновлено практику кластерних відвідувань. В тісній співпраці співробітників Офісу та членів команди ГО “Україна без тортур” проведено кластерний візит до установ Івано-Франківської області, під час якого було відвідано понад 20 установ. Всі учасники відмітили важливість поновлення кращих практик десятирічного досвіду НПМ.

Серед пропозицій громадських організацій – відновлення самостійних візитів, здійснених досвідченими  моніторами, регіональними координаторами взаємодії Уповноваженого в регіонах; добір нових моніторів та організація проходження ними базового навчання та подальше постійне підвищення кваліфікації працівників Офіс щодо моніторингу місць несвободи.

Одним із ключових рішень засідання Консультативної ради було підтримка ініціативи нашого виконавчого директора, Автухова Костянтина щодо проведення конференції «Рік війни в місцях несвободи». Метою заходу визначено підведення підсумків реагування органів державної влади на порушення прав людини в місцях несвободи під час війни та опрацювання шляхів вирішення виявлених проблем. Деталі про конференцію згодом.