Поділитися

Сьогодні в Офісі Омбудсмана України відбулося чергове, засідання Консультативної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Завданням Консультативної ради є вирішення актуальних питань, пов’язаних з розвитком НПМ в Україні. 

Засідання відбулося в змішаному форматі, на якому були присутні представники різних громадських організацій, у тому числі голова правління ГО “Україна без тортур” Костянтин Ключарьов та виконавчий директор нашої організації Костянтин Автухов.

Відкрив та модерував засідання ради представник Уповноваженого з прав людини в місцях несвободи Віталій Нікулін. 

Під час засідання обговорили декілька питань, які наразі видаються вкрай важливими для функціонування та розвитку НПМ в Україні, зокрема щодо оформлення на новий строк доручень Уповноваженого представникам громадських організацій для здійснення відвідувань місць несвободи. Вирішили видати доручення до кінця 2023 року 154 моніторам НПМ.

Також обговорили пропозиції громадських організацій стосовно нових кандидатур для залучення до відвідувань місць несвободи для виконання функцій національного превентивного механізму та вирішили видати доручення 16 новим моніторам НПМ.

Зустріч була змістовною та продуктивною, маємо нові завдання та ідеї, надалі нас очікують нові виклики, які будемо долати спільно великою командою небайдужих до захисту прав людини в Україні! Дякуємо Офісу Омбудсмана України та особисто Дмитру Лубінцю за відкритість до співробітництва з громадським сектором та підтримку наших ініціатив.