Поділитися

Особливості висвітлення життя ключових груп населення – Завантажити

Аналіз українського інформаційного простору демонструє, що і в ЗМІ, й у соціальних мережах, і у публічних заявах медійних осіб і досі часто зустрічаються мова ворожнечі, некоректні, маніпулятивні висловлювання. Ба більше, навіть саме українське законодавство і досі оперує термінами, які сьогодні потребуютьпотребуть перегляду — наприклад, такими як «проституція».

Формування суспільних уявлень щодо того або іншого явища, групи людей, стану здоров’я та іншого починається з того, як і що ми про це говоримо, які слова вживаємо, аби розповісти про це іншим. Лексика, якою ми послуговуємося, має бути нейтральною та етичною — з можливістю відійти від стигматизуючих, дискримінаційних висловлювань.

Створення нового словника з урахуванням світових тенденцій та змін у міжнародних нормативно-правових актах дасть змогу Україні рухатися в ногу з часом та зробити перші кроки до змін всередині самого українського суспільства.

Маємо надію, що цей методичний посібник допоможе читачам зрозуміти найголовніше — змінювати країну кожен з нас вже сьогодні може кожен з нас.