Поділитися
 
Для виконання функцій національного превентивного механізму співробітниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з представниками громадських організацій здійснено відвідування державної установи «Табір для військовополонених «Захід 1».

Від ГО «Україна без тортур» / NGO «Ukraine without torture» у візиті взяв участь Голова правління організації Konstantin Klyucharyov.

Представникам групи НПМ було забезпечено реалізацію права на безперешкодне потрапляння до місця несвободи, проведення опитування військовополонених, перевірено умови утримання російських військовослужбовців, їх харчування, наявність медичного забезпечення, температурний режим у приміщеннях, дотримання розпорядку дня та дотримання інших прав, гарантованих Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими.

Адміністрацією табору створено робочі місця для військовополонених, у вільний час є можливість займатися спортом. Також, у відповідності до вимог Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, адміністрацією табору забезпечено право військовополонених на листування та здійснення телефонних дзвінків. Так, на момент відвідування відбулось більше двох тисяч телефонних розмов. За сприяння Міжнародного комітету Червоного Хреста надіслано 430 та отримано 280 листів.

Нагадаємо, як неодноразово наголошував у своїх доповідях Дмитро Лубінець, українські полонені не забезпечені правом на спілкування з рідними і практично весь час перебуваючи у полоні не мають можливості поспілкуватися зі своїми рідними.

Під час візиту до моніторів НПМ скарги на умови тримання, катування, інших жорстоких, нелюдських aбo таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання від військовополонених не надходили.

В ході відвідування встановлено, що в таборі створені належні побутові та санітарно-гігієнічні умови і російські військовополонені утримуються відповідно до вимог Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Крім того проводяться ремонтні роботи на покращення умов перебування.

Дмитро Лубінець зазначає, що Україна дотримується Женевських конвенцій, міжнародного права й відкрита для міжнародних організацій.

Попри це доєднуємося до звернень Уповноваженого з прав людини та закликаємо світ та міжнародні організації (United Nations) допомогти Україні в питанні допуску до місць утримання українських полонених, які не отримують ні можливості спілкуватися з рідними, ні належного медичного забезпечення і утримуються в умовах, які призводять до морального та фізичного виснаження та в окремих випадках смерті.