Поділитися

Катування, жорстоке поводження та вбивства цивільних осіб, перетворення установ соціального захисту на катівні, порушення права на свободу, на належне медичне забезпечення, харчування, мародерство, знищення майна цивільного населення та об’єктів соціальної інфраструктури… Цей перелік злочинів вчинених російськими військовими під час окупації населених пунктів на Київщині, Харківщині, Миколаївщині можна продовжувати й продовжувати.

Такі результати інтерв’ювання представників установ соціального захисту, які перебували в окупації проведеного командою ГО «Україна без тортур» / NGO «Ukraine without torture».

Біль, страх, страждання, ненависть, спогади та відчуття, які неможливо забути. На картинці в пості, короткі уривки спогадів наших респондентів. Важко уявити, що довелося пережити підопічним психоневрологічних та геріатричних пансіонатів та цивільному населенню, які з перших днів повномасштабного вторгнення потрапили під окупацію. Однак, через брак ліків, води, продуктів харчування та важких умов перебування в підвалах будівель, не всі, на жаль, змогли пережити окупацію.    

Наша мета – документування порушень прав людини на окупованих та деокупованих територіях України, включаючи катування та жорстоке поводження для притягнення винних до відповідальності та відшкодування за такі порушення, у тому числі в рамках міжнародних механізмів відповідальності.

Повідомити про порушення прав людини в місцях несвободи на окупованих та деокупованих територіях України:

+380 96 010 91 60

zvern.uwt@gmail.com

Форма для повідомлення – https://forms.gle/UPCzSVADoHcb9J7C6

Інформація може бути надана анонімно без зазначенням даних особи, яка вносить дані чи інших осіб (свідків чи потерпілих).

Передача третім особам чи будь-яке поширення зазначеної інформації без згоди власника персональних даних та інших осіб, інформація про яких повідомляється, не допускається.

Документування порушень прав людини здійснено рамках реалізації проєкту «Зменшення страждань в’язнів у контексті війни в Україні», що фінансується урядом Данії та у партнерстві з DIGNITY – Danish Institute Against Torture.