Поділитися

З 21 по 24 серпня було здійснено відвідування 22-х місць несвободи різної підвідомчості та форми власності, розташованих у місті Харкові та Харківській області.

Кластерні візити вже стали регулярними та доволі чисельними за кількістю місць відвідування, а візит до Харківської області став першим візитом до області, яка наближена до лінії фронту чи в якій проходять бойові дії. 

Відвідування проведено співробітниками Офіс Омбудсмана України спільно з ГО «Україна без тортур» / NGO «Ukraine without torture».

При повторному моніторинговому відвідуванні встановлено, що керівництвом окремих установ вжито низку заходів щодо усунення раніше виявлених порушень. Зокрема, покращено умови перебування в місцях несвободи, створено місця для праці тощо. 

У той же час виявлено ряд порушень прав утримуваних осіб, зокрема щодо зв’язків із зовнішнім світом, надання медичної допомоги, гідних умов тримання, приватності, доступу до професійної правової допомоги та інші.

За результатами відвідування буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.

Якщо ви стали потерпілим чи свідком порушення прав людини в місцях несвободи, просимо повідомляти за номером +380 96 010 91 60 чи на пошту zvern.uwt@gmail.com.

У межах кластерних відвідувань місць несвободи також відбулись візити в рамках реалізації проєктів, що фінансується EPLN – European Prison Litigation Network і DIGNITY та  Міжнародний фонд “Відродження”.