Поділитися

Тренінг був спрямований на поглиблення знань про особливості моніторингу стаціонарних установ соціального захисту державної та недержавної форми власності, оволодіння навичками моніторингу застосування персоналом установ державних стандартів стаціонарного та паліативного догляду осіб старшого віку та осіб з інвалідністю. 

Важливою частиною тренінгу була тема комунікації. Учасники мали можливість ознайомитися з актуальними аспектами, пов’язаними з цією проблематикою, а також здобути практичні навички інтеракції та спілкування з відповідною категорією осіб.

Тренерки Ксенія Шаповал-Дейнега, експертка у сфері надання соціальних послуг, директор програми “Громадянська стійкість” в МФ «Відродження», громадський монітор НПМ, поділилася власним досвідом та знаннями щодо моніторингу дотримання прав осіб старшого віку та осіб з інвалідністю в стаціонарних установах, зокрема надання паліативної допомоги та забезпечення паліативного догляду. 

Людмила Проценко, регіональна координаторка взаємодії Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з громадськістю в Черкаській області, керівниця відокремленого підрозділу ГО ”Україна без тортур” в Черкаській області, провела сесію щодо особливостей комунікації з людьми похилого віку в приватних установах та акцентувала увагу на прийомах, використання яких може допомогти встановленню довірливих стосунків з підопічним та сприяти успішній комунікації під час спілкування без стигматизації. Загалом участь у тренінгу взяло понад 50 осіб.

Якщо у вас не було можливості доєднатись до тренінгу, ми раді надати вам можливість переглянути запис тренінгу та надати інші матеріали, для цього напишіть листа з темою «Запит на запис тренінгу» на пошту zvern.uwt@gmail.com

Спільні зусилля моніторів та експертів допоможуть забезпечити покращення стану дотримання прав людини, зокрема, старшого віку та осіб з інвалідністю в приватних установах.

Тренінг проведено ГО “Україна без тортур” спільно з Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини за підтримки Європейського союзу та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».