Поділитися
Зустріч громадських експертів та Представника Уповноваженого щодо навчання недержавних надавачів соціальних послуг.
 
Взяли участь у зустрічі з Представником Уповноваженого з прав людини в місцях несвободи Віталій Нікулін щодо обговорення можливих шляхів реалізації рішень, напрацьованих під час Круглого столу «Дотримання прав людей старшого віку та осіб з інвалідністю недержавними надавачами соціальних послуг під час війни».
 
Учасники Круглого столу, ініційованого ГО «Україна без тортур» / NGO «Ukraine without torture» у взаємодії з Департаментом національного превентивного механізму Офіс Омбудсмана України обговорювали серед іншого проблему відсутності навчання персоналу приватних установ, які забезпечують стаціонарний догляд. Ця проблема пов’язана з низкою об’єктивних причин і призводить до порушення прав людини в приватних установах.
 
Одним з рішень було розробити програми навчань для надавачів соціальних послуг приватної форми власності (щодо порядку надання послуг, правил догляду за особами похилого віку та особами з інвалідністю, правил комунікації з особами похилого віку, у тому числі особами з деменцією) із залученням представників Міністерство соціальної політики України Секретаріату Уповноваженого, власників приватних пансіонатів, представників громадських організацій.
У першій зустрічі з Представником Уповноваженого взяли участь представники таких фонів і громадський організацій, зокрема: Starenki, БФ Let’s help, Незабутні, ГО «Лабораторія психічного здоров’я», Fight For Right / Боротьба за права, Громадська організація “Українські правозахисні ініціативи”, Експертний центр з прав людини.
 
За словами учасників зустрічі, навчання персоналу проводили різні громадські організації і фонди, зокрема за програмою «Гідна старість», однак без державної підтримки таке навчання не бути мати системного характеру. Систему навчання персоналу як державних, так і недержавних надавачів соціальної послуги потрібно змінювати. найдієвішим варантом учасники назвали поєднання онлайн і офлайн навчання.
 
За інформацією Олени Фартушної, представниці Мінсоцполітики, стаціонарні заклади будуть трансформуватися, політика держави не буде спрямована на збереження великих за чисельністю закладів. Пріоритетним напрямом соціальної політики буде догляд осіб старшого віку вдома та осіб з інвалідністю в установах підтриманого проживання. Водночас представниця зазначила що цей шлях не буде швидким. Навчання персоналу залишається важливою складовою надання соціальних послуг.
 
Протягом місяця до наступної зустрічі ініціативна група буде працювати та вишукувати можливі шляхи розв’язання проблеми.
 
Захід організовано ГО «Україна без тортур» / NGO «Ukraine without torture» спільно з Офіс Омбудсмана України за підтримки Європейського союзу та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».