Про Національний превентивний механізм (НПМ)
Катування і жорстоке поводження є ганебним явищем сучасного світу. Упродовж багатьох десятиліть міжнародна спільнота намагається розв’язати цю проблему, приймаючи різні правові акти з питань протидії катуванням та створюючи відповідні інституціональні механізми, які мають забезпечити виконання цих функцій.
Порівняно новим підходом, який, проте, вже довів свою ефективність у напрямі запобігання катуванням та жорсткому поводженню,
Стати Монітором НПМ
Порядок відбору і навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів до місць несвободи визначає механізм відбору і навчання моніторів та видачі їм доручення для участі у моніторингових візитах відповідно до статті 19-1 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».
Претенденти на участь у тренінгах мають відповідати таким базовим критеріям монітора:
- пройти базовий тренінг;
- досягти повноліття громадянина України;
- мати базову вищу профільну освіту;
- не мати непогашеної судимості;
- не перебувати на державній службі;
- підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень
Нормативна база
Огляд міжнародних та національних нормативно-правових актів, регулюючих права людини та стандарти поводження з в`язнями в Україні, надає зручний доступ до ключової інформації щодо правового захисту громадян та справедливості в країні.
Міжнародні нормативно-правові акти
- Конвенція про захист прав людини і основних свобод (1950), ратифікована Верховною Радою України 17.07.1997.
- Факультативний протокол до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання (2002 року), ратифікований Верховною Радою України 21.07.2006.
- Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (1987), ратифікована Верховною Радою України 24.01.1997.
- Європейські пенітенціарні правила (2006)...
Методичні рекомендації для НПМ
Методичні рекомендації для національних моніторів надають практичні поради та інструменти, які допоможуть здійснити ефективний моніторинг та оцінку проектів з мінімальними ризиками та максимальною користю.