Стати монітором НПМ
Хто може стати монітором НПМ?
Порядок відбору і навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів до місць несвободи визначає механізм відбору і навчання моніторів та видачі їм доручення для участі у моніторингових візитах відповідно до статті 19-1 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». Згідно з п. 2 цього положення фізичні особи, які висловили бажання взяти участь у моніторингових візитах мають відповідати критеріям нижче названим критеріям і пройшли відповідний відбір мають право бути моніторами.
- пройти базовий тренінг;
- досягти повноліття громадянина України;
- мати базову вищу профільну освіту;
- не мати непогашеної судимості;
- не перебувати на державній службі;
- підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень
- загальні питання НПМ (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні);
- визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні;
- мінімальний стандарт належного поводження в місцях несвободи;
- принципи і методи моніторингу місць несвободи;
- вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн;
- організація взаємодії з державними органами.
За підсумками успішного навчання на тренінгу організація, що проводила навчання, видає особі свідоцтво про участь у тренінгу.
На підставі отриманого від визначеної організації списку осіб, які успішно пройшли навчання та отримали відповідні свідоцтва, робоча група на засіданні приймає рішення про направлення подання Уповноваженому з рекомендацією видання доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи.
Процедуру здійснення моніторингових відвідувань визначає
- Регламент організації та здійснення регулярних відвідувань місць несвободи для виконання функцій національного превентивного механізму в Україні.
- Порядок відбору і навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів
- Регламент організації та здійснення регулярних відвідувань місць несвободи для виконання функцій національного превентивного механізму в Україні